Členové ATO:

Rozvoj projektu

Projekt měření sledovanosti televize v České republice není statický a v průběhu jeho realizace byl v součinnosti realizátora projektu s jeho zadavatelem v různých oblastech inovován a rozšiřován. Řada inovací byla do projektu zařazena v průběhu PEM IV (2013 – 2017) a je pravděpodobné, že i v průběhu PCEM (2018-2022) k dalším inovacím a rošířením například v oblasti měření sledovanosti mimo domov dojde.

Technologické inovace:

  • Přechod na neinvazivní technologii měření sledovanosti založenou na principu audiomatchingu.
  • Rozšíření projektu o měření odložené sledovanosti televize (někdy též označováno jako „timeshift“).
  • Rozšíření projektu o měření živé a odložené sledovanosti televizního obsahu na počítačích (typicky online archivy TV stanic).
  • Dodávka vybraných předběžných ukazatelů sledovanosti v režimu online (Real Time Data, tj. data v reálném čase se zpožděním 7-9 minut).

Metodické inovace:

  • Inovativními přístupy v procesech vážení dat a statistických analýz, které zajišťují maximální reprezentativitu výsledků měření na celou televizní populaci ČR.
  • ABCDE klasifikace - slouží k základnímu členění populace na základě ekonomického, sociálního a vzdělanostního kapitálu. Novou klasifikaci vyvinula v roce 2012 společnost Mediaresearch s cílem nahradit v Česku do té doby používané klasifikace odvozené z konceptu ESOMAR. Nová klasifikace ABCDE je od roku 2013 součástí dat projektu elektronického měření. Více podrobností najdete zde.
  • Postupné rozšiřování projektu o nové samostatně reportované stanice. Počet reportovaných stanic postupně za dobu trvání projektu stoupl z původních 4 na aktuálních 51 samostatně reportovaných stanic.
Menu
Novinky
20.03.2020 ATO: Pandemie koronaviru zvedá sledovanost televize, v průměru o 45 minut denně

Sledovanost výrazně roste i u mladých diváků. Panuje též velký zájem o zpravodajství. Jednou z oblastí, na které má aktuální pandemie nového typu koronaviru výrazný vliv, je sledovanost televize. V datech z peoplemetrového měření, které pro Asociaci...

Čtěte více
29.05.2019 Sledovanost televize se ve světě měří již 70 let

Počátky měření televizní sledovanosti můžeme celosvětově vysledovat až do roku 1949, letos je tomu tedy právě 70 let. V České republice oslaví projekt měření televizní sledovanosti své 22. narozeniny 2. června. Tento den si u nás připomínáme jako Den peoplemetrů a...

Čtěte více
zobrazit všechny novinky