Členové ATO:

Terminologie

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Panel - Člen panelu

Osoba starší čtyř let, žijící v televizní domácnosti, která je součástí panelu. Členové panelu tvoří reprezentativní vzorek z hlediska televizní populace České republiky ve věku 4 a více let.

Panel - Funkční panel

Ta část panelu, ze které jsou denně dodávána data o sledovanosti televize. Smluvně je pro PEM III 2007-2012 garantována denní minimální velikost funkčního panelu 1 650 domácností. Vzhledem k aktuálnímu složení domácností v České republice reprezentuje 1 650 domácností zhruba 4 125 jednotlivců.

Panel - PEM TV

je vzorek minimálně 1870 televizních domácností v České republice, reprezentativní dle sociodemografických parametrů populace a technického vybavení domácností po celou dobu projektu, který je použit pro PEM TV.

PEM

Projekt elektronického měření sledovanosti  v ČR. pomocí TV metrů.

Pokrytí (Penetrace)

Procento domácností ČR, které můžou přijímat televizní signál. Jedná se o možnost sledovat program, ne o jeho skutečné sledování. Kontinuální výzkum zjišťuje tzv. deklarované pokrytí.

Pořad

Ucelená část vysílání televizního kanálu s určitým konkrétním obsahem či sdělením ohraničená začátkem a koncem. Pořad má svůj vlastní název a je vysílán v určitém čase. Doba vysílání pořadu je  v PEM III určena s přesností na jednu sekundu. Pořadem může být i komerční vysílání.

Prime time

Hlavní vysílací čas, v projektu elektronického měření definován jako čas od 19:00 do 23:00 hodin.

Profil v %

Udává, jak velké procento diváků indexové cílové skupiny, kteří pořad, časový úsek, TV stanici sledovali, patřilo do cílové skupiny.

Menu
Novinky
02.06.2020 Peoplemetry slaví 23 let existence

Měření sledovanosti televize, které v České republice probíhá elektronicky pomocí tzv. peoplemetrů, slaví právě dnes své 23. narozeniny. Touto metodou se u nás začalo měřit už v roce 1997. Od té doby doznalo měření řady změn a dnes patří mezi nejvyspělejší na...

Čtěte více
17.04.2020 Rekordní březen: Sledovanost televize byla vlivem pandemie koronaviru nejvyšší za 17 let

Vůbec nejvyšší byla sledovanost v prvních dvou týdnech platnosti omezení pohybu, zde narostla meziročně o více než hodinu. O nárůstu konzumace médií v období pandemie koronaviru toho již bylo napsáno hodně, pojďme se tedy nyní blíže zaměřit na televizi a výsledky...

Čtěte více
zobrazit všechny novinky