Členové ATO:

Terminologie

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Panel - Člen panelu

Osoba starší čtyř let, žijící v televizní domácnosti, která je součástí panelu. Členové panelu tvoří reprezentativní vzorek z hlediska televizní populace České republiky ve věku 4 a více let.

Panel - Funkční panel

Ta část panelu, ze které jsou denně dodávána data o sledovanosti televize. Smluvně je pro PEM III 2007-2012 garantována denní minimální velikost funkčního panelu 1 650 domácností. Vzhledem k aktuálnímu složení domácností v České republice reprezentuje 1 650 domácností zhruba 4 125 jednotlivců.

Panel - PEM TV

je vzorek minimálně 1870 televizních domácností v České republice, reprezentativní dle sociodemografických parametrů populace a technického vybavení domácností po celou dobu projektu, který je použit pro PEM TV.

PEM

Projekt elektronického měření sledovanosti  v ČR. pomocí TV metrů.

Pokrytí (Penetrace)

Procento domácností ČR, které můžou přijímat televizní signál. Jedná se o možnost sledovat program, ne o jeho skutečné sledování. Kontinuální výzkum zjišťuje tzv. deklarované pokrytí.

Pořad

Ucelená část vysílání televizního kanálu s určitým konkrétním obsahem či sdělením ohraničená začátkem a koncem. Pořad má svůj vlastní název a je vysílán v určitém čase. Doba vysílání pořadu je  v PEM III určena s přesností na jednu sekundu. Pořadem může být i komerční vysílání.

Prime time

Hlavní vysílací čas, v projektu elektronického měření definován jako čas od 19:00 do 23:00 hodin.

Profil v %

Udává, jak velké procento diváků indexové cílové skupiny, kteří pořad, časový úsek, TV stanici sledovali, patřilo do cílové skupiny.

Menu
Novinky
29.05.2019 Sledovanost televize se ve světě měří již 70 let

Počátky měření televizní sledovanosti můžeme celosvětově vysledovat až do roku 1949, letos je tomu tedy právě 70 let. V České republice oslaví projekt měření televizní sledovanosti své 22. narozeniny 2. června. Tento den si u nás připomínáme jako Den peoplemetrů a...

Čtěte více
06.06.2018 Pozemní příjem TV vysílání je v českých domácnostech stále dominantní

Více než polovina českých domácností využívá pozemní televizní vysílání. V rámci něj v současnosti probíhá postupné spouštění programů v novém standardu DVB-T2 – tento standard už přijímá 7 % televizních domácností. Většině z nich umožnil tento přechod...

Čtěte více
zobrazit všechny novinky