Členové ATO:

Terminologie

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Odložená sledovanost

Televizní aktivita respondenta, ke které dochází při přehrávání dříve pořízeného záznamu televizního vysílání na záznamovém zařízení (typicky set top box s interním harddiskem). V rámci PEM projektu není rozlišováno co je v rámci odložené sledovanosti přehráváno.

V rámci metodiky projektu jde o odsledování pořadu později, než byl živě vysílán v TV (v následujících 7 dnech). K němu může docházet např. na televizorech s pevným diskem či jiným připojeným zařízením umožňující nahrávání a přehrávání TV vysílání, dále pomocí tzv. smart TV apod.

Online data (Real Time Data = data v reálném čase)

Vybrané předběžné ukazatele sledovanosti (minutové ratingy a shary stanic pro vybrané cílové skupiny) dodávané ATO v režimu online (se zpožděním cca 9 minut oproti času vysílání).

Oprávnění uživatelé

Subjekty, které mají v rámci zpracování a užívání dat PEM práva a povinnosti stanovené smlouvou uzavřenou mezi ATO a Mediaresearch a.s.

Menu
Novinky
02.06.2020 Peoplemetry slaví 23 let existence

Měření sledovanosti televize, které v České republice probíhá elektronicky pomocí tzv. peoplemetrů, slaví právě dnes své 23. narozeniny. Touto metodou se u nás začalo měřit už v roce 1997. Od té doby doznalo měření řady změn a dnes patří mezi nejvyspělejší na...

Čtěte více
17.04.2020 Rekordní březen: Sledovanost televize byla vlivem pandemie koronaviru nejvyšší za 17 let

Vůbec nejvyšší byla sledovanost v prvních dvou týdnech platnosti omezení pohybu, zde narostla meziročně o více než hodinu. O nárůstu konzumace médií v období pandemie koronaviru toho již bylo napsáno hodně, pojďme se tedy nyní blíže zaměřit na televizi a výsledky...

Čtěte více
zobrazit všechny novinky