Členové ATO:

Terminologie

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Odložená sledovanost

Televizní aktivita respondenta, ke které dochází při přehrávání dříve pořízeného záznamu televizního vysílání na záznamovém zařízení (typicky set top box s interním harddiskem). V rámci PEM projektu není rozlišováno co je v rámci odložené sledovanosti přehráváno.

V rámci metodiky projektu jde o odsledování pořadu později, než byl živě vysílán v TV (v následujících 7 dnech). K němu může docházet např. na televizorech s pevným diskem či jiným připojeným zařízením umožňující nahrávání a přehrávání TV vysílání, dále pomocí tzv. smart TV apod.

Online data (Real Time Data = data v reálném čase)

Vybrané předběžné ukazatele sledovanosti (minutové ratingy a shary stanic pro vybrané cílové skupiny) dodávané ATO v režimu online (se zpožděním cca 9 minut oproti času vysílání).

Oprávnění uživatelé

Subjekty, které mají v rámci zpracování a užívání dat PEM práva a povinnosti stanovené smlouvou uzavřenou mezi ATO a Mediaresearch a.s.

Menu
Novinky
29.05.2019 Sledovanost televize se ve světě měří již 70 let

Počátky měření televizní sledovanosti můžeme celosvětově vysledovat až do roku 1949, letos je tomu tedy právě 70 let. V České republice oslaví projekt měření televizní sledovanosti své 22. narozeniny 2. června. Tento den si u nás připomínáme jako Den peoplemetrů a...

Čtěte více
06.06.2018 Pozemní příjem TV vysílání je v českých domácnostech stále dominantní

Více než polovina českých domácností využívá pozemní televizní vysílání. V rámci něj v současnosti probíhá postupné spouštění programů v novém standardu DVB-T2 – tento standard už přijímá 7 % televizních domácností. Většině z nich umožnil tento přechod...

Čtěte více
zobrazit všechny novinky