Členové ATO:

Terminologie

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Měřící zařízení PEM TV

je elektronické zařízení, které slouží zejména k zaznamenávání živé i odložené sledovanosti TV vysílání jednotlivými členy panelu, resp. hosty televizní domácnosti.

 

Meteodata

Obsahují údaje o teplotě, oblačnosti a srážkách pro celou republiku i pro jednotlivé regiony, za celý den i po hodinách. Zdrojem těchto dat je Český hydrometeorologický ústav, Meteodata jsou následně začleněna do každodenně dodávaných denních dat.

Meteoindex

Číslo, které reprezentuje počasí v daný den. Meteoindex je počítán z proměnných průměrná teplota a celodenní souhrn srážek, nabývá hodnot 0 až 99. Vyšší hodnota meteoindexu představuje horší počasí, nízká hodnota naopak počasí hezké. S proměnnou meteoindex se pracuje při vyhodnocování vlivu počasí na celkovou sledovanost televize (zjednodušeně: nízká hodnota meteoindexu = hezké počasí = nižší sledovanost televize).

Menu
Novinky
29.05.2019 Sledovanost televize se ve světě měří již 70 let

Počátky měření televizní sledovanosti můžeme celosvětově vysledovat až do roku 1949, letos je tomu tedy právě 70 let. V České republice oslaví projekt měření televizní sledovanosti své 22. narozeniny 2. června. Tento den si u nás připomínáme jako Den peoplemetrů a...

Čtěte více
06.06.2018 Pozemní příjem TV vysílání je v českých domácnostech stále dominantní

Více než polovina českých domácností využívá pozemní televizní vysílání. V rámci něj v současnosti probíhá postupné spouštění programů v novém standardu DVB-T2 – tento standard už přijímá 7 % televizních domácností. Většině z nich umožnil tento přechod...

Čtěte více
zobrazit všechny novinky