Členové ATO:

Terminologie

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Měřící zařízení PEM TV

je elektronické zařízení, které slouží zejména k zaznamenávání živé i odložené sledovanosti TV vysílání jednotlivými členy panelu, resp. hosty televizní domácnosti.

 

Meteodata

Obsahují údaje o teplotě, oblačnosti a srážkách pro celou republiku i pro jednotlivé regiony, za celý den i po hodinách. Zdrojem těchto dat je Český hydrometeorologický ústav, Meteodata jsou následně začleněna do každodenně dodávaných denních dat.

Meteoindex

Číslo, které reprezentuje počasí v daný den. Meteoindex je počítán z proměnných průměrná teplota a celodenní souhrn srážek, nabývá hodnot 0 až 99. Vyšší hodnota meteoindexu představuje horší počasí, nízká hodnota naopak počasí hezké. S proměnnou meteoindex se pracuje při vyhodnocování vlivu počasí na celkovou sledovanost televize (zjednodušeně: nízká hodnota meteoindexu = hezké počasí = nižší sledovanost televize).

Menu
Novinky
02.06.2020 Peoplemetry slaví 23 let existence

Měření sledovanosti televize, které v České republice probíhá elektronicky pomocí tzv. peoplemetrů, slaví právě dnes své 23. narozeniny. Touto metodou se u nás začalo měřit už v roce 1997. Od té doby doznalo měření řady změn a dnes patří mezi nejvyspělejší na...

Čtěte více
17.04.2020 Rekordní březen: Sledovanost televize byla vlivem pandemie koronaviru nejvyšší za 17 let

Vůbec nejvyšší byla sledovanost v prvních dvou týdnech platnosti omezení pohybu, zde narostla meziročně o více než hodinu. O nárůstu konzumace médií v období pandemie koronaviru toho již bylo napsáno hodně, pojďme se tedy nyní blíže zaměřit na televizi a výsledky...

Čtěte více
zobrazit všechny novinky