Členové ATO:

Terminologie

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
ABCDE klasifikace

ABCDE klasifikace slouží k základnímu členění populace na základě ekonomického, sociálního a vzdělanostního kapitálu. Novou klasifikaci vyvinula v roce 2012 společnost Mediaresearch dnes již  Nielsen Admosphere, a.s.) s cílem nahradit v Česku do té doby používané klasifikace odvozené z konceptu ESOMAR. Nová klasifikace ABCDE byla součástí dat minulého Projektu elektronického měření sledovanosti televize pro období 2013-2017. Nyní je klasifikace nedílnou součástí stávajícího Projektu crossplatformního elektronického měření sledovanosti a konzumace obsahu pro období 2018-2022 . Více podrobností najdete zde.

Afinita

Míra porovnávající sledovanost daného časového úseku na daném kanálu pro zvolenou cílovou skupinu (CS) vůči indexové (afinitní) cílové skupině (ICS).

ATS (Average Time Spent)

Průměrná doba živého sledování všech respondentů z cílové skupiny (CS) v daném časovém úseku na daném kanálu. Udává se v sekundách.

ATS Relative (Average Time Spent Relative)

Průměrná doba živého sledování diváků z cílové skupiny (CS) v daném časovém úseku na daném kanálu. Diváky se rozumí členové panelu (tj. nikoli hosté), kteří splnili podmínku reache. Udává se v sekundách.

Audiomatching

Metoda rozpoznávání podobnosti zvuku na základě srovnání s referenčním zvukem měřené TV stanice. Je založena na extrakci charakteristických znaků zvukového signálu.

Menu
Novinky
29.05.2019 Sledovanost televize se ve světě měří již 70 let

Počátky měření televizní sledovanosti můžeme celosvětově vysledovat až do roku 1949, letos je tomu tedy právě 70 let. V České republice oslaví projekt měření televizní sledovanosti své 22. narozeniny 2. června. Tento den si u nás připomínáme jako Den peoplemetrů a...

Čtěte více
06.06.2018 Pozemní příjem TV vysílání je v českých domácnostech stále dominantní

Více než polovina českých domácností využívá pozemní televizní vysílání. V rámci něj v současnosti probíhá postupné spouštění programů v novém standardu DVB-T2 – tento standard už přijímá 7 % televizních domácností. Většině z nich umožnil tento přechod...

Čtěte více
zobrazit všechny novinky