Členové ATO:

Monitoring digitalizace

  • Digitalizace je proces postupného vypínání analogového pozemního vysílání a přechod na vysílání digitální (DVB-T), či jiné formy šíření TV signálu (IPTV, kabel, satelit).
  • Tento proces sebou přináší změny ve vybavení domácností TV technikou (DVD, set-top-boxy, satelity, nové televize) a potažmo změny v rozdělení TV trhu (větší počet přijímaných stanic).
  • V roce 2000 bylo zahájeno experimentální vysílání DVB-T v Praze, v roce 2005 bylo v síti A zahájeno řádné vysílání zemské digitální televize.
  • V září 2007 bylo vypnuto analogové vysílání na Domažlicku. Na podzim 2008 dochází k prvnímu významnému vypínaní analogového vysílání.
  • Monitoring přechodu na DVB probíhal v rámci PEM III. v regionech, kde docházelo k vypínání analogového signálu již od roku 2008.
  • Cílem bylo získat aktuální informace informací o TV populaci v digitalizovaných regionech, tj. povědomí populace o tomto procesu, jejich informovanost, obavy, očekávání a reakce na změny, které sebou tento proces přinesl.

Přechod na digitální vysílání DVB-T byl v České republice oficiálně ukončen  dne  11.11.2011. Reálně k úplnému vypnutí analogového signálu došlo na jaře 2012.

 

 

Menu
Novinky
06.06.2018 Pozemní příjem TV vysílání je v českých domácnostech stále dominantní

Více než polovina českých domácností využívá pozemní televizní vysílání. V rámci něj v současnosti probíhá postupné spouštění programů v novém standardu DVB-T2 – tento standard už přijímá 7 % televizních domácností. Většině z nich umožnil tento přechod...

Čtěte více
20.03.2018 ATO letos měří i internetovou sledovanost

V lednu 2018 byl úspěšně zahájen nový Projekt crossplatformního elektronického měření sledovanosti a konzumace obsahu (PCEM) na období 2018–2022, který pro Asociaci televizních organizací (ATO) zpracovává výzkumná agentura Nielsen Admosphere. Největší novinkou je...

Čtěte více
zobrazit všechny novinky