Členové ATO:

Monitoring digitalizace

  • Digitalizace je proces postupného vypínání analogového pozemního vysílání a přechod na vysílání digitální (DVB-T), či jiné formy šíření TV signálu (IPTV, kabel, satelit).
  • Tento proces sebou přináší změny ve vybavení domácností TV technikou (DVD, set-top-boxy, satelity, nové televize) a potažmo změny v rozdělení TV trhu (větší počet přijímaných stanic).
  • V roce 2000 bylo zahájeno experimentální vysílání DVB-T v Praze, v roce 2005 bylo v síti A zahájeno řádné vysílání zemské digitální televize.
  • V září 2007 bylo vypnuto analogové vysílání na Domažlicku. Na podzim 2008 dochází k prvnímu významnému vypínaní analogového vysílání.
  • Monitoring přechodu na DVB probíhal v rámci PEM III. v regionech, kde docházelo k vypínání analogového signálu již od roku 2008.
  • Cílem bylo získat aktuální informace informací o TV populaci v digitalizovaných regionech, tj. povědomí populace o tomto procesu, jejich informovanost, obavy, očekávání a reakce na změny, které sebou tento proces přinesl.

Přechod na digitální vysílání DVB-T byl v České republice oficiálně ukončen  dne  11.11.2011. Reálně k úplnému vypnutí analogového signálu došlo na jaře 2012.

 

 

Menu
Novinky
20.03.2020 ATO: Pandemie koronaviru zvedá sledovanost televize, v průměru o 45 minut denně

Sledovanost výrazně roste i u mladých diváků. Panuje též velký zájem o zpravodajství. Jednou z oblastí, na které má aktuální pandemie nového typu koronaviru výrazný vliv, je sledovanost televize. V datech z peoplemetrového měření, které pro Asociaci...

Čtěte více
29.05.2019 Sledovanost televize se ve světě měří již 70 let

Počátky měření televizní sledovanosti můžeme celosvětově vysledovat až do roku 1949, letos je tomu tedy právě 70 let. V České republice oslaví projekt měření televizní sledovanosti své 22. narozeniny 2. června. Tento den si u nás připomínáme jako Den peoplemetrů a...

Čtěte více
zobrazit všechny novinky