Členové ATO:

Monitoring digitalizace

  • Digitalizace je proces postupného vypínání analogového pozemního vysílání a přechod na vysílání digitální (DVB-T), či jiné formy šíření TV signálu (IPTV, kabel, satelit).
  • Tento proces sebou přináší změny ve vybavení domácností TV technikou (DVD, set-top-boxy, satelity, nové televize) a potažmo změny v rozdělení TV trhu (větší počet přijímaných stanic).
  • V roce 2000 bylo zahájeno experimentální vysílání DVB-T v Praze, v roce 2005 bylo v síti A zahájeno řádné vysílání zemské digitální televize.
  • V září 2007 bylo vypnuto analogové vysílání na Domažlicku. Na podzim 2008 dochází k prvnímu významnému vypínaní analogového vysílání.
  • Monitoring přechodu na DVB probíhal v rámci PEM III. v regionech, kde docházelo k vypínání analogového signálu již od roku 2008.
  • Cílem bylo získat aktuální informace informací o TV populaci v digitalizovaných regionech, tj. povědomí populace o tomto procesu, jejich informovanost, obavy, očekávání a reakce na změny, které sebou tento proces přinesl.

Přechod na digitální vysílání DVB-T byl v České republice oficiálně ukončen  dne  11.11.2011. Reálně k úplnému vypnutí analogového signálu došlo na jaře 2012.

 

 

Menu
Novinky
02.06.2020 Peoplemetry slaví 23 let existence

Měření sledovanosti televize, které v České republice probíhá elektronicky pomocí tzv. peoplemetrů, slaví právě dnes své 23. narozeniny. Touto metodou se u nás začalo měřit už v roce 1997. Od té doby doznalo měření řady změn a dnes patří mezi nejvyspělejší na...

Čtěte více
17.04.2020 Rekordní březen: Sledovanost televize byla vlivem pandemie koronaviru nejvyšší za 17 let

Vůbec nejvyšší byla sledovanost v prvních dvou týdnech platnosti omezení pohybu, zde narostla meziročně o více než hodinu. O nárůstu konzumace médií v období pandemie koronaviru toho již bylo napsáno hodně, pojďme se tedy nyní blíže zaměřit na televizi a výsledky...

Čtěte více
zobrazit všechny novinky