Členové ATO:

Terminologie

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Cílová skupina

Část televizní populace, resp. panelu s určitými společnými charakteristikami. Každá cílová skupina je jednoznačně definovaná konkrétní kombinací jednotlivých znaků (proměnných) nebo svým televizním chováním. Reklama inzerovaná v televizi je prodávána podle sledovanosti v takzvané nákupní cílové skupině (Dospělí 15+ nebo Dospělí 15-54 nebo Dospělí 15-69). Základem pro tuto cenu je cena za ratingový bod (CPP - Cost Per Point).

CPP (Cost Per Point)

Cena za bod, udává cenu za oslovení 1% osob z cílové skupiny. Vzhledem k procentuálnímu vyjádření se nemění v závislosti na velikosti cílové skupiny.

CPT (Cost Per Thousand)

Cena za zásah, oslovení tisíce diváků dané cílové skupiny. Používá se k měření úspěšnosti reklamní kampaně. Může být vztažena buď ke GRP, nebo k Net Reach.

Menu
Novinky
02.06.2020 Peoplemetry slaví 23 let existence

Měření sledovanosti televize, které v České republice probíhá elektronicky pomocí tzv. peoplemetrů, slaví právě dnes své 23. narozeniny. Touto metodou se u nás začalo měřit už v roce 1997. Od té doby doznalo měření řady změn a dnes patří mezi nejvyspělejší na...

Čtěte více
17.04.2020 Rekordní březen: Sledovanost televize byla vlivem pandemie koronaviru nejvyšší za 17 let

Vůbec nejvyšší byla sledovanost v prvních dvou týdnech platnosti omezení pohybu, zde narostla meziročně o více než hodinu. O nárůstu konzumace médií v období pandemie koronaviru toho již bylo napsáno hodně, pojďme se tedy nyní blíže zaměřit na televizi a výsledky...

Čtěte více
zobrazit všechny novinky