Členové ATO:
ATO - Asociace televizních organizací Aktuality Aktuality Data o TV sledovanosti za sobotu 28. 9. a neděli 29. 9. jsou plně k dispozici

Data o TV sledovanosti za sobotu 28. 9. a neděli 29. 9. jsou plně k dispozici

04.10.2013

O víkendu 28. - 29. 9. 2013 došlo při plánovaném upgrade IT infrastruktury k nepředvídatelnému technickému problému, jehož důsledkem byl mimořádný výpadek v systému sběru a zpracování dat sledovanosti televize. Systém je zabezpečen tak, aby při technické poruše nedošlo ke ztrátě dat. Data z části měřeného panelu bylo nutné zpracovat pomalejším než obvyklým způsobem.

Společnost MEDIARESEARCH technickou chybu bezodkladně opravila a nastavila nové kontrolní mechanismy, které zaručují, že k podobné situaci již nedojde. Dočasný výpadek se dotkl jen části dat uplynulého víkendu, data za pondělí 30. 9. a následující dny již byla dodána standardně a ve standardních časech.

Všichni klienti byli o výjimečné situaci informováni společností MEDIARESEARCH ve spolupráci s ATO. „Všechno je již vyřešeno, v tomto okamžiku jsou data za sobotu a neděli v pořádku a jsou klientům k dispozici,“ uvedla předsedkyně představenstva společnosti MEDIARESEARCH Tereza Šimečková.

Omlouváme se za důsledky způsobené zpožděním dodávky dat a děkujeme za pochopení.

.