Členové ATO:

ATO s novým prezidentem

14.04.2011

Z rozhodnutí valné hromady Asociace televizních organizací byl dne 13. dubna 2011 do funkce prezidenta zvolen generální ředitel CET 21 Jan Andruško. 

„Jsem rád, že se podařilo zachovat v této funkci roční mandát pro TV Nova. Rád bych v pozici prezidenta ATO navázal na práci svého předchůdce a podílel se na prosazování společných zájmů členů organizace,“ říká generální ředitel TV Nova a prezident ATO Jan Andruško.  

Prezident Asociace televizních organizací (ATO) je čestnou funkcí.  Reprezentuje sdružení navenek, prosazuje společné zájmy jeho řádných členů - provozovatelů televizního vysílání a zástupců komunikačních agentur.  Sehrává významnou roli při vytváření strategie a politiky ATO. Prezident je volen z řad generálních ředitelů na dobu jednoho roku. Tuto pozici zastával  v minulosti Jiří Janeček  z České televize a naposledy Petr Dvořák z CET 21, který své volební období nedokončil.  Jan Andruško se funkce prezidenta ujme s okamžitou platností.

 

 

 

 foto: Jan Andruško

__________________________________________________________________________________

Doplňující informace:

 

Jan Andruško je jedním ze zakládajících společníků advokátní kanceláře Kotrlík Bourgeault Andruško (KBA). V průběhu své právní a advokátní praxe se zaměřoval na oblast fúzí a akvizic, mediálního práva a telekomunikací, otázek soutěžního práva, mezinárodní arbitráže a obchodních sporů. Od roku 2005 se Jan Andruško v rámci KBA podílel na všech významných projektech ve skupině TV Nova, včetně její restrukturalizace, procesu digitalizace a přípravy a implementace obchodní politiky TV Nova. Funkce generálního ředitele TV Nova se ujal na začátku letošního roku.  

 

Asociace televizních organizací – ATO (www.ato.cz ) je zájmové sdružení, zajišťující od roku 1997 realizaci a koordinaci společného výzkumu elektronického měření sledovanosti televize v České republice metodou peoplemetrů, tzv. Projekt elektronického měření – PEM. Cílem sdružení je chránit i společné zájmy členů sdružení související s provozováním televizního vysílání. V současné době jsou řádnými členy ATO provozovatelé televizního vysílání Česká televize, CET 21 spol. s r.o., FTV Prima spol. s r.o. a Asociace komunikačních agentur České republiky, která sdružuje přední agentury působící v oblasti televizní reklamy. Dne 26. 5. 2009 se přidruženým členem ATO stala společnost Barrandov Televizní Studio, a.s., od 15. 12. 2009 je přidruženým členem i mediální zastupitelství At Media CZ.